Buty Crocs, to idealna propozycja na upalne dni. Głównie ze względu na to, że zapewniają stopie, nie tylko doskonałą wentylację, ale również komfort. Zatem czym jeszcze charakteryzują się popularne Crocsy oraz na jakie modele możemy się zdecydować?

Komfort i lekkość w jednym 

Nie da się ukryć, że buty typu Crocs to jedne z najlżejszych i najbardziej komfortowych butów lifestylowych. Wszystko dzięki ich wadze, która wynosi max 160 gramów. Dzięki temu, użytkujący praktycznie nie odczuwa ich ciężkości. O właściwy przepływ powietrza dbają specjalne otwory znajdujące się na przodzie obuwia. Rozwiązanie to powoduje, że stopa oddycha i nie poci się, a komfort użytkowania znacznie się poprawia. 

Ze względu na to, że tzw. Crocsy są niezwykle wygodne, zaleca się aby korzystały z nich osoby, które poświęcają wiele godzin w pracy. Wówczas, nogi nie męczą się, a sama praca staje się bardziej komfortowa. 

Łatwość użytkowania 

Buty Crocs to nie tylko komfort, ale również funkcjonalność. Na tę ostatnią cechę wpływa przede wszystkim szybkość zakładania i ściągania tego typu obuwia. Ponadto, ze względu na gumową podeszwę, praktycznie nie rysują i nie brudzą podłóg w domu. Oznacza to, że możemy je użytkować także w domu. 

Crocsy dla dzieci 

Obuwie typu Crocs, to także doskonała propozycja dla dzieci – dlaczego? Przede wszystkim doskonale przepuszczają powietrze, dzięki czemu, w upalne dni, noga dziecka jest cały czas chłodzona. Dodatkowo, należą do obuwia niezwykle praktycznego, bowiem doskonale sprawdzą się podczas zabawy w parku, na plaży czy nawet na basenie. 

Buty na lata 

Buty Crocs bez względu na to w jaki sposób będą używane, nadal określane będą komfortowymi, funkcjonalnymi, ale również odpornymi. Na tę ostatnią cechę wpływa przede wszystkim to, że „Crocsy” mogą być używane w różnych warunkach, co oznacza, że niezwykle trudno jest je zniszczyć. Tym sposobem, jesteśmy w posiadaniu butów, które będą służyć nam przez długie lata. 

Ten rodzaj obuwia, od czasu do czasu wymaga czyszczenia. Nie jest to zbyt skomplikowany proces, ponieważ do ich pielęgnacji wystarczy woda oraz szczotka. Przy większych zabrudzeniach, mogą być nawet prane w pralce. 

Wygląd i modele 

Crocsy znajdziemy praktycznie w każdym sklepie obuwniczym. Nic w tym dziwnego, ponieważ ich polarność jest naprawdę spora. Na ten stan wpływa nie tylko ich funkcjonalność, czy komfort użytkownika, ale również różnorodność. Różne kolory, motywy kwiatowe, bajkowe przewidziane dla tych najmłodszych użytkowników czy nawet różne fasony – to wszystko powoduje, że naprawdę mamy w czym wybierać.