Przekroczenie progów szkoły po raz pierwszy to dla najmłodszych członków rodziny bardzo duże przeżycie. Niektóre dzieci są podekscytowane i ze zniecierpliwieniem wyczekują tego dnia. Inne natomiast mają sceptyczne nastawienie do zmian, które wkrótce mają nadejść w ich życiu. Dlatego też każdy rodzic powinien pomóc przejść maluchowi przez ten trudny dla niego czas w jak najłagodniejszy sposób. Oczywiście nie mamy wpływu na to, co dzieje się za murami szkoły, jednakże możemy pomóc dziecku przygotować się do roli ucznia poprzez skompletowanie wyprawki szkolnej. Niemalże każde dziecko zwraca szczególną uwagę na ilustrację znajdującą się na okładce zeszytu, przedniej części piórnika czy też plecaka. Dlatego też niezwykle istotne jest zakupienie przedmiotów, które odpowiadają najnowszym trendom mody. W tym artykule przyjrzymy się bliżej najciekawszym modelom plecaków, które są niezbędnym elementem każdej wyprawki szkolnej. 

Plecaki dla dzieci – jakie powinny być?

Bardzo ważnym elementem wyprawki szkolnej każdego malucha są plecaki do szkoły. Obecnie na rynku możemy zaobserwować mnóstwo rodzajów tornistrów w najrozmaitszych wzorach i kolorach. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka elementów, które będą wpływały na znakomitą funkcjonalność plecaka. Przede wszystkim przyjrzyjmy się zamkom. Suwaki powinny być grube i solidne, tak by nie powypadały z nich ząbki, które umożliwiają zamknięcie i otworzenie poszczególnych przegródek. Zamek powinien także być ukryty pod osłaniającym go materiałem, dzięki temu podczas deszczowej aury do wnętrza plecaka nie przedostanie się woda, a co za tym idzie książki i zeszyty nie ulegną zawilgoceniu. Niezwykle ważnym elementem, wpływającym na bezpieczeństwo dziecka, są elementy odblaskowe umieszczone z zewnętrznej strony plecaka. Pozwalają one kierowcom prowadzącym samochody osobowe na zauważenie pieszego (w tym wypadku ucznia), z dużej odległości, nawet podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Warto także zwrócić uwagę na rozmiar plecaka. Wybranie tornistra o odpowiedniej wielkości będzie miało kluczowe znaczenie dla komfortu malucha. Zazwyczaj dzieci w wieku przedszkolnym nie muszą zabierać ze sobą do szkoły tak dużej ilości przyborów i akcesoriów, co ich starsi koledzy i koleżanki, dlatego też nie potrzebny jest im plecak o dużym rozmiarze, który tylko obciążałby kręgosłup małego człowieka. Jeśli jednak obawiamy się o to, że tornister będzie zbyt ciężki dla pociechy, możemy zakupić plecaki St. Right na kółkach, które można ciągnąć za sobą podobnie jak walizkę podróżną. Plecaki dla dzieci, powinny posiadać także śliską strukturę, która w razie wystąpienia opadów deszczu sprawi, że woda będzie spływała po materiale, a nie wsiąkała w niego. Także ilość przegródek powinna mieć znaczenie. Najlepiej więc wybrać plecak, który posiada jedną dużą komorę, w której umieszczone zostaną zeszyty, bloki z kolorowymi kartkami czy też bibuły, a także małą przegrodę, przeznaczoną do przechowywania drugiego śniadania. 

Plecaki dla przedszkolaka – jakie są najmodniejsze?

Każdy maluch marzy o posiadaniu plecaka z wizerunkiem postaci występujących w ulubionych ekranizacjach. Większość dziewczynek pragnie mieć plecak, na którym widnieje podobizna Elsy i Anny, księżniczek pochodzących z filmu animowanego „Kraina Lodu”. Chłopcy natomiast z pewnością wybiorą plecak, na którym znajduje się podobizna Zygzaka McQueen z ekranizacji pt. „Auta”. Oczywiście możemy wybrać dla chłopca plecak przedstawiający piłkę nożną lub ulubionych superbohaterów takich jak Spiderman. Dziewczynki natomiast mogą być zachwycone plecakami z wizerunkami uroczych małych kotków oraz szczeniaczków. Warto jednak pamiętać, że tornistry dla dzieci mogą podsiadać różne kolory. Dla chłopca warto wybrać plecaki w barwach zieleni, niebieskiego z elementami czerni. Dla dziewczynki natomiast najlepsze będą odcienie różu, delikatnego, pastelowego błękitu czy szarości.