Narciarstwo biegowe oraz klasyczne szusowanie na stokach to najpopularniejsze aktywności sportowe, które uprawiane są zimą. Obecnie nie trzeba nawet jeździć w góry, by poszaleć na śniegu. Coraz więcej miast posiada własne wyciągi oraz trasy do biegania. Jeśli wybieramy się na narty, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Gdzie szukać nart oraz akcesoriów narciarskich? Odpowiadamy!

Zakupy w sklepie stacjonarnym

W wielu większych miastach, nawet tych, które są oddalone od górzystego południa Polski, znaleźć możemy sporo sklepów z artykułami narciarskimi.

Zalety zakupów w sklepie

Bez większych problemów kupimy w nich najbardziej popularne przedmioty, takie jak kaski, gogle, buty, różnego rodzaju narty, kije do narciarstwa biegowego i zjazdowego. Dzięki zakupom na miejscu możemy uzyskać wiele porad od sprzedawcy, który pomoże nam dobrać odpowiedni sprzęt, dopasowany do naszych umiejętności i częstotliwości wypadów na trasę. Dla osób, które cenią sobie ładny dizajn produktów, możliwość obejrzenia ich na żywo także będzie niezwykle ważna.

Wady zakupów w sklepie

Sklep może mieć mniejszą powierzchnię magazynującą, co może doprowadzić do tego, że nawet jeśli znajdziemy produkt, który nam odpowiada wizualnie, nasz rozmiar nie będzie dostępny. Również ceny mogą być wyższe w związku z marżami narzuconymi przez sklep.

Zamawianie przez internet

Coraz popularniejszą formą zakupów jest dokonywanie ich przez internet. Jakie są plusy i minusy tego podejścia?

Zalety zakupów w internecie

Zdecydowanie łatwiej jest trafić na swój rozmiar. Jeśli szukasz taniego produktu, postaw na sklep internetowy. Salomon, Atomic czy Voelkl - te i inne marki można w sieci kupić taniej niż w sklepach stacjonarnych. Mniejsze akcesoria także z łatwością powinny zostać przez nas znalezione w sieci. Właściciele sklepu internetowego mogą sobie pozwolić na magazynowanie większej liczby produktów niż w przypadku stacjonarnej konkurencji, która jest ograniczona przestrzenią.

Wady zakupów w internecie

Dobrze jest mieć podstawową wiedzę na temat sprzętu, ponieważ nie mamy możliwości rozmowy ze sprzedawcą. Musimy też odpowiednio trafić z rozmiarem, aby nie było konieczności odesłania przesyłki. Na szczęście przysługuje nam czas 14 dni, w którym możemy odstąpić od umowy.

Wypożyczalnia w dużym mieście lub pod stokiem

W miastach, w których znajdują się stoki narciarskie oraz trasy biegowe, będzie także i wypożyczalnia nart. Kraków, Poznań czy Wrocław - tu bez większych problemów zaopatrzymy się w odpowiedni sprzęt. Podobnie jest w górskich miejscowościach. Tam pod każdym wyciągiem odnajdziemy przynajmniej jedną, a często nawet kilka wypożyczalni. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy szaleją na nartach jedynie sporadycznie. Nie muszą wozić ze sobą całego sprzętu, konserwować go, a płacą wyłącznie za kilka godzin użytkowania.