Filtruj według

Buty piłkarskie

Buty piłkarskie to niewątpliwe niezbędne wyposażenie każdego piłkarza – zarówno tego młodszego jak i zawodowca. Jednak niezależnie od stopnia reprezentowanego poziomu, musi wiedzieć dosłownie wszystko o dobrze właściwego obuwia piłkarskiego. 

Buty piłkarskie – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Wbrew pozorom, wybór obuwia piłkarskiego nie należy do rzeczy łatwych. Jest to spowodowane tym, że na rynku znajdziemy wiele marek takiego obuwia w różnych kolorach oraz o różnym przeznaczeniu. Dlatego, wybierając buty należy przede wszystkim zadać sobie pytanie – na jakim boisku będę grał. Jest to ważny aspekt, ponieważ zakładając buty piłkarskie musimy wiedzieć, czy boisko jest pokryte naturalną trawą, mokrą, czy też sztuczną nawierzchnią. Jeśli jednak naszym docelowym miejscem gry jest hala, to oczywiście najlepiej spiszą się buty piłkarskie halowe. Dodatkowo, przy wyborze butów dla piłkarza należy także określić swój stopień zaawansowania oraz wybrać odpowiedni materiał, z jakiego zostały wykonane buty.

Buty piłkarskie w zależności od przeznaczania

FG - to symbol odnoszący się do butów, które umożliwiają grę na boisku pokrytym naturalną trawą. Tzw. lanki sprawdzają się na boiskach o podłożu średnio ubitym lub niezbyt grząskim. Wśród tej kategorii butów piłkarskich największą popularnością cieszą się buty marki Nike, Puma oraz Adidas. Wszystkie różni przede wszystkim cena oraz oczywiście kolor i sposób wykonania. 

SG – określenie to jest zarezerwowane dla butów przeznaczonych na boiska grząskie, z mokrą trawą. W żargonie piłkarskim, są to po prostu „wkręty”.

TF – inaczej „turfy”. Swoje zadanie doskonale spełniają na boiskach o nawierzchni sztucznej. W tym przypadku, podeszwa posiada niedużej wielkości korki, ułożone w bliskiej odległości od siebie 

IC lub IN – to przykład butów halowych. Jak sama nazwa wskazuje, ich głównym miejscem użytkowania jest hala. Ich podeszwa zazwyczaj jest gumowa, co pozwala na osiągnięcie znakomitej przyczepności, a także przyśpieszenia. 

Kupując buty piłkarskie warto określić swój stopień zaawansowania

Buty piłkarskie są tworzone dla profesjonalistów, półprofesjonalistów oraz dla amatorów. Do jakiej grupy przypiszesz siebie?

Buty profesjonalne przeznaczone są dla piłkarzy grających zawodowo na poziomie ligowym, lub nawet reprezentacyjnym. Charakteryzują się nie tylko najwyższą jakością wykonania oraz wysokim komfortem użytkowania, ale również ceną. Z kolei buty półprofesjonalne należą do tych z gatunku ekonomicznych. Oznacza to, że są bardzo zbliżone do tych profesjonalnych, ale ich wykonanie nieco się różni, choćby nawet pod względem wyboru materiału. Natomiast, jeśli przypisałeś siebie do grupy amatorskiej, to znaczy, że potrzebujesz butów mało profesjonalnych.

Nadal nie wiesz jakie buty piłkarskie wybrać? Sprawdź http://www.pilka.sklep.pl/

Buty piłkarskie

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry